
Múzeumi mesék
Önismereti foglalkozás felnőtteknek Boros Luca meseterapeutával a Teremtés – Ferenczy Noémi művészete kiállításhoz kapcsolódóan.
Ferenczy Noémi a huszadik századi kárpitművészet megújítójaként, korszakalkotó és stílusteremtő művészként hagyta ránk örökségét. Munkáiban jellemzően kulcsfontosságú motívum a kert, ahogy abban a kazah mesében is, ami a tárlatot kíséri majd.
Mi mindent szövünk bele az életünkbe? Látható és láthatatlan, arany, ezüst vagy romboló minőségeket? Szegénységet, gazdagságot? Bezártságot, szabadságot? Csapdákat, lehetőségeket? Félelmeket, bátorságot? Szomorúságot, ujjongó örömöt?
A kert a gyönyör és boldogság jelképe. Milyen a mi kertünk? Mi szorul ápolásra, mi burjánzott el benne, mit kell elültetnünk benne? Mihez kezdünk saját kincseink magvaival?
– Én ebből az aranyból a sivár pusztában nagy, árnyas kertet ültetnék, hogy ott minden szegény vándor megpihenhessen, gyümölcseit élvezhesse – mondja a mese egyik szereplője. Vajon mi magunk képesek vagyunk-e a sivárságainkból újra csodakertet varázsolni? Butaságainkból okosan továbblépni? A mélységeinkből az ég felé felröppeni?
A csodás alkotások és a mese bölcsessége mind azt támogatja, hogy édesen, elégedetten, csöndesen gyönyörködhessünk életünk kertjének gazdagságában
A programváltoztatás jogát fenntartjuk.
Az FMC eseményein kép- és videófelvétel készülhet. Részvételével Ön hozzájárul ahhoz, hogy az FMC a felvételeket közösségi média felületein és honlapján felhasználja. Hozzájárulását az info@muzeumicentrum.hu címen bármikor visszavonhatja.
Kiemelt kép:
Ferenczy Noémi: Ádám és Éva, 1917 (részletek)
© Ferenczy Múzeumi Centrum, fotó: Darabos György